| Shape | Square |
|---|---|
| Item Length | 9 cm |
| Item Height | 8.5 cm |
| Item Width | 9 cm |
| Set Includes | 1 Filtration component |
| Material | PVC |
| Type | Filter screen |
| Model | FOR INTEX |
| Brand | Unbranded |
Check the listing for details. PVC Filter Screen Replacement Compatible with For INTEX 11070 12634 Pools. Condition: New. Listed at 12.94 USD. Long-lasting PVC Material: Made from PVC for extended use in swimming and wading pools. Material:PVC. The real color of the item may be slightly different from the pictures shown on website caused by many factors such as brightness of your monitor and light brightness.