| Brand | Proslat |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Color/Finish | Light Gray |
| Material | PVC |
| Package Quantity | 122 |
| Returnable | 90-Day |
| Slatwall Accessory Type | Hooks |
| Manufacturer Warranty | Lifetime for Panels, 10 Years for Accessories |
| Assembled Height (in) | 48 in |
| Assembled Length (in) | 96 in |
| Assembled Width (in) | 96 in |
| UPC | 7445023258244 |
Check the listing for details. PVC Slatwall 8 Ft. X 4 Ft. Light Gray Hook Kit Bundle (20-Piece). Condition: New. Listed at 305.19 USD. Proslat Slatwall Panels are built Strong - Panels can hold up to 75 lb. Easy - Installation is simple and the unique hidden screw design yields a professional finish. Complete - All trims and mounting screws are included in the box.