| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Max current | 15A |
| Maximum Amperage | 15 amps |
| Power range | 0.01-1000W |
| Power Source | DC |
| PWM frequency | 16kHz |
| PWM output range | 0%-100% |
| Rated current | 8A |
| Voltage | 6V-90V |
Check the listing for details. PWM DC Motor Speed Controller, High Precision DC 6-90V 15A DC Motor Controller. Condition: New. Listed at 21.99 USD. High standard multi-gear none-pole speed adjust 0%-100% PWM output. - Large power 15A max. - Built-in 15A fuse,reversing connecting protection. - PWM frequency:16kHz. - Current:rated current 8A (the max current 15A)Quiescent current 0.005A(standby state).