| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Unbranded |
| MPN | Does not apply |
| Country/Region of Manufacture | China |
| UPC | Does not apply |
| EAN | Does not apply |
| Type | With Case |
| Frequency Range | 1Hz ~ 150KHz |
| select | Square Wave Signal Generator |
| Temperature | -20~+70°C |
| AC current | 5~30MA |
| AC Frequency | 1-160KHz / 1Hz~150KHz |
| Working voltage: | 3.3 ~ 30V |
| Work Voltage | 4V~30V/3.3~30V |
| Ambient temperature | -20 ~ +70°C |
| Frequency accuracy | 2% |
| Signal load capacity | 5 ~ 30ma |
| Output amplitude | PWM amplitude |
Check the listing for details. PWM Pulse Frequency Duty Cycle Square Adjustable Wave Signal Generator. Condition: New. Listed at 5.47 USD.