| Brand | PwrON |
|---|---|
| Type | Wall Charger |
| Compatible Brand | For Amazon Fire Tablets |
| Compatible Product Line | For Kindle eReaders All Series |
| Cable Length | 2 Meters/ 6.6ft |
| Input Frequency | 50-60Hz |
| Input Voltage | AC 100-240V |
| Item Size | 25mmx38mmx67mm |
| Output Voltage | 5V |
| Industry Quality | Over Voltage Protection, Over Heat Protection |
| UPC | 714067784802 |
| California Prop 65 Warning | This product may contains a chemical(s) known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. |
Check the listing for details. PwrON 2A AC Adapter For Amazon Fire Tablets and Kindle eReaders All Series Power. Condition: New. Listed at 13.11 USD. Amazon Fire Tablets and Kindle eReaders All Series. We always make an effort to keep it upto date.