| Driver Size | 13 in |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| System Configuration | 5.1.2 Channel |
| Color | Black |
| Band | VHF |
| Material | Plastic |
| MPN | PSUFM1280B |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Pyle |
| Type | PA Speaker System |
| Unit Type | Unit |
| Audio Inputs | AUX |
| Battery Capacity | 1800mAh |
| Model | PSUFM1280B |
| Connectivity | Bluetooth |
| Features | 700 Watt,Bluetooth,Flashing LED lights,Portable,Rechargeable |
| Unit Quantity | 1 |
| RMS Power | 700 W |
| Impedance | 4 Ohm |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Country of Origin | Unknown |
| OptiID | 45355 |
| UPC | 842893106472 |
Check the listing for details. Pyle 700W Bluetooth PA Speaker System, Flashing LED Lights, Portable (Read). Color: Black, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 63.20 USD. Need it faster?.