| Tensile Strength | 200 Kg |
|---|---|
| Color | Black |
| Item Diameter | 3.8 in |
| Material | Engineered Thermoplastic Rubber |
| MPN | PCBLEN105ENDCP01 |
| Item Length | 7.48in |
| Brand | Pyle |
| Type | Cable Cover |
| Unit Type | Unit |
| Number of Channels | 3 |
| Number in Pack | 1 |
| Item Height | 1.77in |
| Features | Adjustable, Heavy Duty, Self-Locking |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Natural |
| Country of Origin | China |
| OptiID | 45355 |
| Item Width | 13.5in |
| UPC | 842893106779 |
Check the listing for details. Pyle Cable Ramp End Cap Finish Piece for PCBLCO105 ( PCBLEN105ENDCP01 ). Color: Black, Condition: New – Open box, Made in China. Listed at 27.99 USD. This is important.