| UPC | 0068888712835 |
|---|---|
| Brand | Pyle |
| Type | Cassette Player & Recorder |
| Item Height | 5.1 in |
| Color | Black |
| Model | PT649D |
| MPN | PT649D |
| Features | Dual Cassette Deck |
| Item Length | 16.5 in |
| Audio Outputs | Stereo L/R RCA |
| Item Width | 8.6 in |
| Item Weight | 9.8 lbs |
Check the listing for details. Pyle PT649D Dual Cassette Deck - Black. With Rack Ears. TESTED see Desc.. Color: Black, Condition: Used. Listed at 64.99 USD. This Pyle PT-649D is the perfect addition to any home or rack audio setup. Bay A works as intended, but bay B has some issues including not closing all the way and volume being low on cassettes. All the other functions except recording were tested and working. The recording function was not able to be tested but tapes ran as intended while recording mode was engaged. US shipping only.