| EAN | 0068888712835 |
|---|---|
| Department | HOME AUDIO -> PROFESSIONAL AUDIO/VIDEO |
| Label | PYLE |
| Binding | Electronics |
| ProductGroup | Health and Beauty |
| ProductTypeName | AUDIO_OR_VIDEO |
| Publisher | PYLE |
| Size | one size |
| Studio | PYLE |
| UPC | 0068888712835 |
| Brand | Pyle |
| Type | Cassette Player & Recorder |
| Item Height | 5.1 in |
| Color | Black |
| Model | PT649D |
| MPN | PT649D |
| Features | Dual Cassette Deck |
| Item Length | 16.5 in |
| Audio Outputs | Stereo L/R RCA |
| Item Width | 8.6 in |
| Item Weight | 9.8 lbs |
Check the listing for details. Pyle Pt649D Dual Cassette Deck. Color: Black, Condition: New. Listed at 258.16 USD. Pyle PT649D Dual Cassette Deck with Dynamic Noise Reduction and Dual Color Display. The Pyle PT649D Dual Cassette Deck is a versatile and high-quality audio recording and playback device. It features normal and high-speed dubbing, dynamic noise reduction, and a CrO2 tape selector for optimal recording quality.