| Country of Origin | China |
|---|---|
| Color | Black |
| Input Voltage | 220 V |
| MPN | PVTC120U |
| Material | Metal |
| Battery Size | A |
| Maximum Input Current | 1 A or Less |
| Smart Home Compatibility | Universal |
| Brand | Pyle |
| Type | Battery |
| Surge Energy Capacity | 300 J |
| Number of Outlets | 3 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Cable Length | Less Than 1 ft (0.3 m) |
| Resistance Properties | Abrasion Resistant |
| Output Voltage | 220 V |
| Voltage Conversion | Step-Up & Down |
Check the listing for details. Pyle PVTC120U Step Up and Down Transformer. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 30.00 USD. Used, in working condition. Just clearing out closet space, this unit still functions well, no longer need it. Ships USPS to United States.