| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Pattern | All-Over |
| Color | Clear |
| Item Diameter | 8.75 in |
| Material | Glass |
| MPN | 024 |
| Brand | PYREX |
| Type | Mixing Bowl |
| Capacity | 2 qt |
| Item Height | 3.25 in |
| Model | Pyrex 024 |
| Theme | Bowling |
| Item Weight | 2 lb 3 oz |
| Item Width | 10 in |
Check the listing for details. Pyrex 024 2Qt Clear Glass Mixing Bowl 3.25" by 8.5". Color: Clear, Condition: Used, Made in United States. Listed at 24.49 USD. What's the leading cause of dry skin?. Shows signs of wear from prior use such as small scratches or marks. Overall in Good Condition.