| Shape | Round |
|---|---|
| Color | Green |
| Item Diameter | 10 in |
| Material | Glass |
| Set Includes | Casserole Pan |
| MPN | 024 |
| Item Length | 10 in |
| Brand | PYREX |
| Type | Casserole Pan |
| Capacity | 2 qt |
| Item Height | 3 in |
| Model | Pyrex 024 |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 8.5 in |
Check the listing for details. Pyrex 024 Avocado Green 2 Qt Round Casserole Baker Made USA Ovenware NO LID. Color: Green, Condition: Used, Made in United States. Listed at 19.99 USD. Avocado Green Round Casserole Pyrex Dish - NO LID. Vibrant color.