| Brand | PYREX |
|---|---|
| Type of Oven | Electric, Gas |
| Item Length | 16 in |
| Item Height | 2 in |
| Capacity | 2 L |
| Item Weight | 2.1-11 lbs |
| Features | Dishwasher Safe, Microwave Safe, Oven Safe |
| Set Includes | Baking Dish |
| Type | Baking Dish |
| Shape | Rectangle |
| Country of Origin | United States |
| Item Depth | 2 in |
| Material | Glass |
| Color | Clear |
| Item Width | 10 in |
Check the listing for details. Pyrex 3 Quart Clear Glass Oblong Baking Dish 9x13 Rectangular Casserole Pan USA. Color: Clear, Condition: Used, Made in United States. Listed at 32.99 USD.