| Brand | PYREX |
|---|---|
| Shape | Round |
| Item Height | 2" |
| Color | rusty red |
| Item Diameter | 6 1/4" |
| Model | 417B |
| Material | Glass |
| Set Includes | Baking Dish |
| Item Length | 14 in |
| Item Width | 14 in |
Check the listing for details. Pyrex AUTUMN HARVEST 500 ML COVERED CASSEROLE Reddish Rust Wheat. Color: rusty red, Condition: Used. Listed at 17.00 USD. The Pyrex Autumn Harvest 500 ML Covered Casserole is a round baking dish made of glass with a rusty red color. This set includes a covered casserole dish, ideal for baking and roasting dishes in the kitchen.