| Brand | PYREX |
|---|---|
| Type | Baking Dish |
| Shape | Rectangle |
| Color | Clear |
| Item Diameter | 9 in |
| Item Height | 2 in |
| Material | Glass |
| Set Includes | C233 Baking Dish |
| Item Length | 13 in |
| Item Depth | 2 in |
| Surface Coating | Pyrex |
| Item Width | 9 in |
Check the listing for details. pyrex Baking Dish 9x13 C233 15 17. Color: Clear, Condition: Used. Listed at 12.85 USD. It has handles. It is part of the Pyrex set and features a Pyrex surface coating, making it suitable for baking and cooking.