| Number of Items in Set | One-Piece |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Color | Clear |
| Type of Oven | Electric, Gas |
| Material | Glass |
| Set Includes | Baking Dish |
| Item Length | 13.2 in |
| Item Depth | 2 in |
| Brand | PYREX |
| Type | Baking Dish |
| Care Instructions | Dishwasher Safe |
| Capacity | 3 qt |
| Item Height | 2 in |
| Model | PYREX Basics |
| Features | Dishwasher Safe |
| Surface Coating | Glass |
| Item Width | 8.9 in |
Check the listing for details. PYREX Basics 3 qt Glass Rectangle Baking Dish Dishwasher Safe. Color: Clear, Condition: New. Listed at 12.00 USD. PYREX Basics 3 qt Glass Rectangle Baking Dish Dishwasher Safe