| Number of Items in Set | 1 Piece |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Color | Clear |
| Material | Glass |
| Set Includes | Baking Dish |
| MPN | 232 |
| Item Length | 12 in |
| Brand | PYREX |
| Type | Baking Dish |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | 2 qt |
| Item Height | 2 in |
| Features | Easy Clean |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 8 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Pyrex Glass Baking Dish Pan 2.2 QT 2L 232 Made In USA Rectangular Clear Handles. Color: Clear, Condition: Used, Made in United States. Listed at 19.98 USD. Backstamp/markings: underside is embossed in a circular layout 'PYREX,"TRADE MARK,"232 11 3/4 x 7 1/2 x 1 3/4,' and 'MADE IN U.S.A. OVENWARE.'. Item: clear glass rectangular baking dish or pan, model 232, with open top and shallow sides.