| Brand | PYREX |
|---|---|
| Stove Type Compatibility | Gas |
| Type | Percolator Coffee Pot |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Color | Clear |
| Item Height | 8.75" |
| Model | Pyrex |
| Material | Glass |
| Item Depth | 5" |
| Item Width | 7.5" |
Check the listing for details. PYREX - Old COFFEE PERCOLATOR with Stick Handle and Tab Handle Lid (no innards). Color: Clear, Condition: Used. Listed at 19.99 USD. Here is an old glassPYREX Percolator Co ffee Pot with itsLid. It has the Stick Handle, which makes it older, and the tab lid also males it older. I believe this is model 7829-B. It is missing the percolator innards.