| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Input level | -5 to +10dBm (recommended 0dBm input) |
| Module working current | 90mA |
| Module model | QM-DF060902S |
| Output signal range | 6 - 9GHz |
| Power supply | +5V |
| Input signal range | 3 - 4.5GHz |
| Maximum input | +13dBm |
| Country of Origin | China |
| Frequency multiplying ratio | 2X |
| Typical output power | +12dBm |
Check the listing for details. QM-DF060902S 3-4.5GHz Input 6-9GHz Out Active Frequency Multiplier 2X RF Module. Condition: New, Made in China. Listed at 88.30 USD. Output signal range: 6 - 9GHz. QM-DF060902S 3-4.5GHz Input 6-9GHz Output Active Frequency Multiplier 2X RF C-Band Multiplier Module. - This frequency multiplier is used for frequency expansion. When high-frequency signals are difficult to obtain, frequency multiplying technology is often used.