| Custom Bundle | No |
|---|---|
| Color | Black |
| MPN | CX204V |
| Audio Outputs | Screw terminals on barrier strip |
| Modified Item | No |
| Number of Outputs | 4 |
| California Prop 65 Warning | Unknown |
| Brand | QSC |
| Form Factor | Rack Mountable |
| Type | Power Amplifier |
| Audio Inputs | Phoenix |
| Unit Type | Unit |
| Number of Channels | 4 |
| Manufacturer Warranty | None |
| Number of Inputs | 4 |
| Model | CX 204V |
| Features | Bridgeable |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | United States |
| AC Voltage | 120 volts 60 cycles |
| Power | 300 W per channel @ 70.7 volts |
Check the listing for details. QSC CX-204V 4 channel power amp CX204V. Color: Black, Condition: Used, Made in United States. Listed at 181.99 USD. Seems to work well. This amp is made to use on 70 volt systems. Specs from QSC are below. Connectors, manual and cords are not included.Made in the USA. Checked in parallel input mode and did not check data port.