| Color | Prism Dot Black |
|---|---|
| Processor | Qualcomm Snapdragon 750G |
| Screen Size | 6.6 in |
| Manufacturer Color | Prism Dot Black, Prism Dot White, Prism Dot Gray |
| EC Range | A - G |
| Chipset Model | Snapdragon 750 g Sm7225 (8 NM) |
| Memory Card Type | microSDXC |
| MPN | SM-A426UZKBXAA |
| Model Number | SM-A426U |
| Lock Status | Factory Unlocked |
| SIM Card Slot | Single SIM |
| Cellular Band | GSM |
| California Prop 65 Warning | This product contains a chemical known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm. |
| Brand | Samsung |
| Network | Unlocked |
| Model | Samsung Galaxy A42 5G |
| Connectivity | 4G, 5G, Bluetooth, GPS, LTE, Wi-Fi, NFC, USB Type-C, Galileo, Glonass |
| Style | Bar |
| Operating System | Android |
| Features | 4K Video Recording, Accelerometer, AMOLED Display, Barometer, Fast Charging, GPS, Gyro Sensor |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Contract | Without Contract |
| Camera Resolution | 48.0 MP |
| RAM | 4 GB |
Check the listing for details. Samsung Galaxy A42 5G A426 128GB Unlocked - SHADOW SCREEN. Color: Prism Dot Black, Condition: Used. Listed at 82.95 USD. Samsung Galaxy A42 5G 128GB Unlocked Smartphone SHADOW SCREEN. GSM Unlocked. Samsung Galaxy A42 5G. Model : Samsung Galaxy A42 5G. Who says life can not be like a movie?. Capacity: 128GB. Display will exhibit imperfections referred to as shadows and screen burn-in.