| Country of Origin | Vietnam |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Color | Black |
| MPN | SM-R324NZAAXAR, SM-R324 |
| Material | Plastic |
| Year Manufactured | 2017 |
| Brand | Samsung |
| Type | Smartphone VR Headset |
| Unit Type | Unit |
| Maximum Phone Screen Size | 6.2 in |
| Manufacturer Warranty | None |
| Model | Samsung Gear VR |
| Connectivity | NA, Bluetooth |
| Features | Intuitive controller |
| Charger Included | No |
| Sensors | Accelerometer, Gyroscope |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Unit Quantity | 1 |
| Field of View | 101 Degrees |
Check the listing for details. Samsung Galaxy Gear VR Oculus Sm r324 With Controller & Manual Open Box. Color: Black, Condition: Open box, Made in Vietnam. Listed at 29.98 USD. Samsung Galaxy Gear VR Oculus Sm r324 Virtual Reality Headset With Controller & Manual Open Box