| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Processor | snapdragon |
| Custom Bundle | No |
| Chipset Model | Qualcomm Snapdragon 855 |
| Lock Status | Factory Unlocked |
| SIM Card Slot | Single SIM |
| Manufacturer Warranty | 1 Month |
| Network | AT&T |
| Style | Smartphone |
| Operating System | Android |
| Features | 3G Data Capable |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Camera Resolution | 12.0MP |
| Non-Domestic Product | No |
| Screen Size | 6.4 in |
| Manufacturer Color | MULTI-COLORS |
| Memory Card Type | MicroSD |
| Model Number | SM-G975U |
| Cellular Band | CDMA / GSM |
| Modified Item | No |
| Brand | Samsung |
| Model | Samsung Galaxy S10+ |
| Connectivity | 2G |
| Country/Region of Manufacture | Vietnam |
| Contract | Without Contract |
| RAM | 8 GB |
Check the listing for details. Samsung Galaxy s10+ Plus G975U1 128gb Cracked inner and Outer Display. Condition: For parts or not working. Listed at 74.98 USD. - Samsung Galaxy S10 plus -- Choose Your Color - If you have any questions at all, please send a message and ask! We’d be happy to verify compatibility with your carrier, help you make a selection, or provide any other information you’re looking for.“Device has a cracked screen with also damage to the OLED Display. SOLD AS IS. NO RETURNS. Please reference EXAMPLE photos and listing for further details.” PICK YOUR NETWORK, Picture you see is an Example of what to expect What’s included with your S10 plus?phone only Purchase risk free! Every device is backed by our 30-Day No Questions Asked Cash-Back Warranty. We even pay return shipping! USPS service options are also available to select at checkout.About UsEverything For Less is a Samsung Certified SellerWe’ve sold hundreds of thousands of phones to customers all over the world. As a Samsung Certified Seller our top priority is customer satisfaction. Not only do we provide tested, certified, and genuine Samsung devices. We also offer personal, expert-level support for each one of our devices and customers. Please, check our ratings to see what our customers say about their experience with us!Real-Time SupportOur customer care team provides you with personal, real-time support and they're always just a message away. Not only for your pre-purchase questions, but post-purchase as well to help you through device setup, activation, troubleshooting, and anything else you need. On-Site Professional TestingOur on-site team of professionally certified mobile phone technicians individually test each phone with our industry-leading, cutting edge testing software and procedures. This includes function testing every phone component to guarantee they're in perfect working condition and performing just like a brand-new device. Finally, we verify each device has a clean ESN / IMEI and are ready for activation upon delivery.Cash Back WarrantyEvery single phone is backed by our 30-Day Cash Back Warranty. Purchasing from us is completely risk free, because if you're not 100% satisfied with your device, you can return it for a full refund, free of charge. We even pay return shipping! Fast ShippingEvery order is shipped within one business day (Ships same day if purchased before Noon Eastern Time Zone Monday-Friday) from our facility in Michigan. If the delivery time for our free shipping isn't fast enough, you can select an expedited service like Priority shipping at checkout! © Copyright 2014 Everything For Less | All Rights Reserved |