| Processor | Octa Core |
|---|---|
| MPN | SAMSUNG Galaxy Tab A11+ Plus Wi-Fi |
| Unit Type | Unit |
| Display Type | TFT |
| Energy Star | A |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Network | Unlocked |
| Operating System | Android |
| Features | Touch Screen |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Screen Size | 11 in |
| EC Range | A - G |
| RAM Size | 6 GB |
| Color | Gray |
| Dimensions | 10.12x6.64x0.27 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi, Wi-Fi + 4G, Wi-Fi + 5G |
| Video Supported Resolution | FHD (1920 x 1080) @30fps |
| Processor Speed | 2.00 GHz |
| Brand | Samsung |
| Series | Samsung Galaxy Tab |
| Type | Tablet |
| Battery Capacity | 5000-7999 mAh |
| Maximum Resolution | 1920 x 1200 |
| Model | Samsung Galaxy Tab A |
| Connectivity | Bluetooth, USB 2.0, USB Type-C, Wi-Fi, Bluetooth v5.3 |
| Charger Included | No |
| Item Weight | 477 g / 1.05 lb |
| Country of Origin | Vietnam |
Check the listing for details. Samsung - Galaxy Tab A11+ - 11" 128GB. Color: Gray, Condition: Open box, Made in Vietnam. Listed at 185.00 USD. Samsung - Galaxy Tab A11+ - 11" 128GB . Shipped with USPS Ground Advantage.