| Processor | Octa Core |
|---|---|
| Screen Size | 8.7 in |
| RAM Size | 3 GB |
| Color | Gray |
| Dimensions | 8.37x4.91x0.31 in |
| MPN | SM-T227U |
| Internet Connectivity | Wi-Fi, Wi-Fi + 4G |
| Processor Speed | 2.3 GHz |
| Brand | Samsung |
| Series | Samsung Galaxy Tab |
| Type | Tablet |
| Battery Capacity | 5000-7999 mAh |
| Display Type | TFT LCD |
| Maximum Resolution | 1340 x 800 |
| Network | Unlocked |
| Model | Samsung Galaxy Tab A7 Lite |
| Connectivity | Bluetooth, USB-C |
| Processor Model | MediaTek Helio P22T |
| Charger Included | No |
| Features | Accelerometer, Ambient Light Sensor, Built-In Front Camera, Built-in Microphone, Built-In Rear Camera, Color Screen, Email, Expandable Memory, Facial Recognition, File Browsing, Geotagging, Integrated Speakers, Touch Screen, Video Recorder, Web Browser, Wi-Fi + Cellular |
| Operating System | Android |
| Storage Capacity | 32 GB |
| Item Weight | 0.82 lb. |
| Country of Origin | China |
| UPC | 0887276571553 |
Check the listing for details. Samsung Galaxy Tab A7 Lite SM-T227U 4G LTE Network Unlocked 32GB Android 11. Color: Gray, Condition: Open box, Made in China. Listed at 79.99 USD. Open box condition Samsung Galaxy Tab A7 Lite tablet with original box and sealed/unused accessories. Includes one (1) Samsung Galaxy Tab A7 Lite tablet with its original box and sealed/unused accessoriesonly.