| Processor | Octa Core |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Unit Type | Unit |
| Display Type | PLS LCD |
| Network | Unlocked |
| Processor Model | Exynos 9810 (10 nm) |
| Features | Accelerometer, Barometer, Bluetooth, Wi-Fi + Cellular |
| Operating System | Android |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Unit Quantity | 400gr |
| Screen Size | 8 in |
| RAM Size | 4 GB |
| Color | Black |
| Dimensions | 213.8 x 126.8 x 9.9 mm |
| Internet Connectivity | Wi-Fi, Wi-Fi + 4G |
| Brand | Samsung |
| Series | Samsung Galaxy Tab |
| Type | Tablet |
| Maximum Resolution | 1200 x 1920 pixels |
| Model | SM-T577 |
| Connectivity | Bluetooth, wifi, cellular |
| Charger Included | No |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 426Gr |
Check the listing for details. Samsung Galaxy Tab Active 3 64GB 8” - WIFI + Cellular Unlocked - Black. Color: Black, Condition: Used, Made in United States. Listed at 78.99 USD. Each tablet has been fully tested and guaranteed to work 100%. The tablet will have scratches and scuffs from daily use. Can be used with Wi-Fi or with a SIM card for service with any cellular network! No charger or any other accessories included. Ships fast and free.