| Processor | Quad Core |
|---|---|
| Screen Size | 12.2 in |
| Color | White |
| RAM Size | 3 GB |
| MPN | SM-T9000ZKAXAR |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Processor Speed | 1.9 GHz |
| Brand | Samsung |
| Series | Samsung Galaxy Tab |
| Type | Tablet |
| Maximum Resolution | 2560 x 1600 |
| Model | Samsung Galaxy Tab Pro |
| Connectivity | Wi-Fi |
| Operating System | Android |
| Charger Included | No |
| Storage Capacity | 32 GB |
| Battery Run Time | Up to 9 h |
| UPC | 0887276677675 |
Check the listing for details. Samsung Galaxy Tab PRO SM-T900 - 32GB - White. Color: White, Condition: Used. Listed at 95.99 USD. The Samsung Galaxy Tab PRO SM-T900 is a high-performing tablet with a sleek white design. It features a powerful Quad Core processor with a speed of 1.9 GHz and 3 GB of RAM, ensuring smooth multitasking and fast performance.