| Series | Samsung Galaxy Tab |
|---|---|
| EC Range | A - G |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Connectivity | Bluetooth |
| Features | Touch Screen |
| Processor | Octa Core |
| Screen Size | 10.4 in |
| RAM Size | 4 GB |
| Color | Gray |
| Dimensions | 9.63x6.07x0.28 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Brand | Samsung |
| Type | Tablet |
| Battery Capacity | 7040 mAh |
| Display Type | TFT LCD |
| Maximum Resolution | 2000 x 1200 |
| Model | Samsung Galaxy Tab S6 Lite |
| Operating System | Android |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Battery Run Time | 13 hrs |
| Item Weight | 1.04 lb. |
Check the listing for details. Samsung Galaxy Tab S6 Lite 64GB, Wi-Fi, 10.4" Display. Color: Gray, Condition: Used. Listed at 75.00 USD. Samsung tablet S6 lite fully working and operational factory reseted. Light scratches on the back