| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Processor | Quad Core |
| Screen Size | 7 in |
| Color | Black |
| RAM Size | 1 GB |
| MPN | SM-T113NDWNCCC |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Processor Speed | 1.3 GHz |
| Brand | Samsung |
| Type | Tablet |
| Maximum Resolution | 1024 x 600 |
| Network | Not Applicable |
| Model | Galaxy Kids |
| Connectivity | Bluetooth |
| Operating System | Android |
| Storage Capacity | 8 GB |
| Battery Run Time | Up to 8 h |
Check the listing for details. Samsung Galaxy Tablet Black. Color: Black, Condition: Used. Listed at 75.00 USD. Selling an older children's tablet. In new condition, no scratches or cracks. Also included is a bigger tablet that I can't get to stay on.