| Compatible With | Laptop, PC |
|---|---|
| Color | Green |
| MPN | PM871 |
| Item Length | 7.5 in |
| Brand | Samsung |
| Form Factor | 2.5 in |
| Type | Internal SSD |
| Read Speed | 540MB/s |
| Drive Type(s) Supported | SSD (Solid State Drive), Internal SSD |
| Item Height | 0.6 in |
| Model | MZMTE512HMHP |
| Features | Solid State |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Write Speed | 4x |
| Item Width | 3.7 in |
| Interface | SATA III, mSATA |
Check the listing for details. Samsung PM871 Internal SSD 256GB. Color: Green, Condition: Used. Listed at 25.00 USD. Samsung PM871 Internal SSD 256GB.