| Compatible Brand | Samsung, For Samsung |
|---|---|
| Installation | Built-In/Integrated |
| Power Source | Electric |
| Color | Multicolor |
| MPN | DC92-01802M |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Main Control Board |
| Item Depth | 1-5 in |
| Suitable For | High-Efficiency/Impeller Washing Machine, Agitator Washing Machine |
| Brand | Samsung |
| Type | Main Control Board |
| Capacity | 15 lb |
| Item Height | 5.1-10 in |
| Model | Samsung DC92-01802M |
| Finish | Matte |
| Power | 1001-1200 W |
Check the listing for details. Samsung Washer Interface Control Board | DC92-01802M. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 35.00 USD. good condition