| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Number of Compartments | 1 |
| Size | Medium |
| Color | Multicolor |
| Material | Wood |
| Year Manufactured | 2025 |
| Item Depth | 7 in |
| Suitable For | Blue Birds, wrens, Hummingbird |
| Personalize | No |
| Brand | Handcrafted |
| Mounting | post or hanging |
| Entrance | Front |
| Type | Bird House |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 9 in |
| Ventilation Holes | Yes |
| Features | Weather Resistant |
| Item Width | 7 in |
| Item Weight | 5 lb |
Check the listing for details. San Francisco Giants MLB Wood Handmade Birdhouse. Color: Multicolor, Condition: New, Made in United States. Listed at 39.95 USD. San Francisco Giants MLB Hand Made Wood Birdhouse. Top removes for cleaning. Can also be put on a pole or shelf for display.