| Welcome~ | Have a nice day!!! |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | Sand Blaster Machine Switch |
| Color | Blue |
| Material | Aluminium |
| Assembly Required | No |
| Operation Type | Manual |
| Air Inlet/Outlet | 8mm/0.31in |
| Working Pressure | 0.4~0.8MPa |
| Product Size | 23*4.5cm/9.06*1.77in |
| Net Weight | 0.4kg/0.88lbs |
Check the listing for details. Sand Blaster Machine Switch, Palm Pressing Control Sandblaster Handle. Color: Blue, Condition: New. Listed at 33.81 USD. Save Labor : The switch changes the traditional finger pressing to palm pressing, which can effectively reduce labor intensity. Take a look at our sandblasting machine switch. Its reasonable structure and palm-pressing design play an important role in improving operational comfort and reducing operational fatigue.