| Color | Black |
|---|---|
| Item Weight | 5 TO 25 LB |
| Features | Adjustable |
| MPN | FBC- |
| Personalize | No |
| Item Width | 11in |
| Unit Type | lb |
| Item Length | 15in |
| Item Height | 4in |
| Number of Items in Set | 1 |
| Stations | Weights |
| Vintage | No |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Material | PU |
| Model | FBC- |
| Maximum Weight Capacity | 125-200lb |
| Usage | Commercial Use, Home Use, Semi-Commercial Use |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Unit Quantity | 125-200 |
| Brand | RDX |
| Personalized | No |
| Type | Other |
Check the listing for details. Sandbag by RDX, Weight Training, Power, Workout, Training Bag, Weight Adjustable. Color: Black, Condition: New. Listed at 29.99 USD. VERSATILE TRAINING AT ITS BEST The gym sandbags inner bags are made of leak-proof and water-resistant material ensuring that no sand leakage will take place while also reducing the chances of the sand inside getting wet.