| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Warranty | One Year Warranty |
| Pressure Range | Operate Air Pressure(60-120PSI) |
| Maximum Working Pressure | 120 psi |
| Manufacturer Color | Silver and pink |
| Size | Sand Blaster Size(135x150mm) |
| Color | Pink and Silver |
| Manufacturer Part Number | Does not apply |
| Material | Aluminum + Iron + Ceramic |
| Set Includes | Blast Hose |
| MPN | Does Not Apply |
| Brand | RedTagTown |
| Type | Sand blaster gun |
| Application 2 | for refurbishing external brickwork,glass,aluminum alloy |
| Application 1 | for cleaning metal rims on car wheels,removing rust from fences |
| Model | Sand blaster gun nozzle kit |
| Application | for sand glass,sandblasting,surface polishing processing,etc |
| Diameter | Steel Nozzle (10mm),Ceramic Nozzle (4.5mm/5mm/6mm/7mm) |
Check the listing for details. Sandblaster Air Cleaning Sandblasting Kit Sand Blaster Gun Nozzle Pneumatic Tool. Color: Pink and Silver, Condition: New. Listed at 18.28 USD. eBay