| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Sandblaster |
| Batteries Required? | No |
| Included Components | Sandblasting Gun + Foot Switcgh |
| Item Diameter | 6.3 in |
| Air Inlet Size | 1/4 in |
| Set Includes | Sandblasting Gun, Ceramic Nozzle, Pneumatic Foot Valve |
| Unit Quantity | 1 |
| Product Dimensions | 9.25 X 6.3 X 2.4 Inches |
| Item Weight | 2.68 lb |
| Batteries Included? | No |
Check the listing for details. Sandblaster Gun Kit - Sandblasting Cabinet Accessory. Condition: New. Listed at 111.13 USD. Sandblaster Gun Kit. Why Choose Our Sandblaster Gun Kit?. Transform your projects with precision and ease. Our Sandblaster Gun Kit not only enhances your ability to clean and prepare surfaces flawlessly but also provides a comfortable and efficient way to work for longer periods without fatigue.