| Country of Origin | China |
|---|---|
| Maximum Working Pressure | 90 psi |
| Manufacturer Color | Red |
| Color | Red |
| Custom Bundle | No |
| Air Inlet Size | 1/4 in |
| MPN | 1a00012320210331 |
| Set Includes | Sandblasting Gun |
| Brand | Unbranded |
| Type | Sandblasting Gun |
| Capacity | None |
| Manufacturer Warranty | None |
| Voltage | None |
| Model | None |
| Item Weight | 813g |
Check the listing for details. Sandblaster Portable Sand Blasting Nozzle Gun Gravity Feed Sandblast Gun 90PSI. Color: Red, Condition: New, Made in China. Listed at 52.78 USD. 1x Pneumatic Sand Blasting Gun. Thickened galvanized nozzle, smooth inner wall, low resistance, good uniformity of sand output, and efficient polishing/rust removal. Pneumatic Ultrasonic Air Micro Grinder Recicating Oscillating File Polisher.