| nozzle type | 35*20*6mm |
|---|---|
| Country/Region of Manufacture | China |
| Maximum Working Pressure | 3-7 bar |
| Air Inlet Size | inner diameter 13.5mm |
| Type | Sandblasting Gun |
| Color | Silver |
| Item Weight | about 550g |
| Set Includes | Extra Nozzles |
| Brand | Unbranded |
Check the listing for details. Sandblaster Sandblasting Gun W/ Boron Carbide Nozzle for Sandblast Blast Cabinet. Color: Silver, Condition: New. Listed at 21.29 USD. Nozzle size:35 20 3/4/5/6/8/10/12mm. Suitable for suction sand blasting cabinet.