| Part Number | 4x24in |
|---|---|
| Size | 4x24in |
| Belt Width | 4 in |
| Color | Red |
| Item model number | 100 x 610mm |
| Material | Aluminum |
| Belt Length | 24 in |
| Product Dimensions | 6.2 x 4 x 4 inches |
| Brand | TPMax |
| Item Package Quantity | 1 |
| Type | Sanding Belt, Does not apply |
| Batteries Required? | No |
| Abrasive Material | Aluminum Oxide |
| Item Weight | 1.96 pounds |
| Batteries Included? | No |
| UPC | 7445010034080 |
Check the listing for details. Sanding Belt Pack 4-Inch X 24-Inch 12 Pack Aluminum Oxide for Sander. Color: Red, Condition: New. Listed at 15.99 USD. Made with Premium Aluminum Oxide grain. The belt interface is firm and will not break easily By the Diagonal lap splice technology.