| Number of Items in Set | 25 |
|---|---|
| Size | 220-grit |
| Color | Black |
| Item Diameter | 5.5 in |
| Material | Paper |
| Item Depth | 5.5 in |
| Product Dimensions | 11"l X 9"w |
| Suitable For | Polishing, Plaster, Buffing, Air Compressor, Air Drill, Cement, Commercial, Drill, Drywall Compound, Grout, Grout Mixer, Liquid, Mortar, Orbital Sander, Oscillating Tool, Paint, Residential, Rotary Tool, Thinset Mortar, Tile Adhesive |
| Brand | Unbranded |
| Type | Sandpaper Sheet, Ball Mixing Paddle, Sanding Sheet, Spiral Mixing Paddle |
| Unit Type | Unit |
| Backing Type | Plain |
| Item Height | Sandpaper Sheets |
| Sanding Grade | Medium, Fine, Coarse, Very Coarse |
| Model | Sandpaper Sheets |
| Package Quantity | 1 |
| Unit Quantity | 25 |
| Application | Grinding/Sanding, Mixing, Grinding and Cutting, Cutting |
| Abrasive Material | Silicon Carbide |
| Item Weight | 0.2 kg |
Check the listing for details. Sandpaper Sheets Waterproof 220 Grit Medium-Cut Auto, Woodworking, Metal. Color: Black, Condition: New. Listed at 18.97 USD.