| Drill Bit Type | Machining Drill Bits |
|---|---|
| Drill Bit Material | Carbide |
| Overall Length | 175mm |
| MPN | S861.1-GM-519054 |
| Brand | Sandvik Coromant |
| Drill Bit Size | 5.7mm |
| Shank Diameter | 6mm |
| Coolant Through | Yes |
| Depth by Diameter Ratio | 16xD |
Check the listing for details. SANDVIK Carbide Coolant Extra Length Drill 5.70mm 16xD. Condition: New. Listed at 61.49 USD. Credit Card or Debit Card.