| Book Title | Not in My Library! |
|---|---|
| Title | Not in My Library! |
| Subtitle | "Berman's Bag" Columns from <IB>The Unabashed Librarian</IB>, 200 |
| ISBN-10 | 0786478225 |
| EAN | 9780786478224 |
| ISBN | 9780786478224 |
| Genre | Language & Reference |
| Release Year | 2013 |
| Release Date | 08/14/2013 |
| Country of Origin | UK |
| Subject Area | Political Science, Reference, Language Arts & Disciplines |
| Publication Name | Not in My Library! : Berman's Bag Columns from the Unabashed Librarian, 2001-2013 |
| Publisher | Mcfarland & Company, Incorporated Publishers |
| Item Length | 10 in |
| Subject | General, Library & Information Science / General, Censorship, Library & Information Science / Cataloging & Classification |
| Publication Year | 2013 |
| Type | Not Available |
| Format | Trade Paperback |
| Language | English |
| Item Height | 0.4 in |
| Author | Sanford Berman |
| Item Weight | 13.5 Oz |
| Item Width | 7 in |
| Number of Pages | 208 Pages |
Check the listing for details. Sanford Berman Not in My Library! (Paperback) (UK IMPORT). Condition: Brand New, Made in UK. Listed at 49.33 USD. Author: Sanford Berman. Index by Chris Dodge. Subtitle: "Berman's Bag" Columns from. Format: Paperback. Genre: Language & Reference. Missing Information?. Item Height: 254mm. Language: English.