| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| Material | Stainless Steel |
| Set Includes | Shower Drain |
| MPN | LSD-T-32IN-BLACK |
| Suitable For | Floor |
| Brand | SaniteModar |
| Type | Drain Grate |
| Unit Type | Unit |
| Number in Pack | 1 |
| Item Height | 2.5 in |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Matte |
| Item Weight | 4.74 lbs |
| Item Width | 32 in |
Check the listing for details. SaniteModar 32" Black Linear Shower Drain 2-in-1 Tile Insert & Flat Grate. Condition: New. Listed at 55.77 USD. Color Black Tile Insert Grate. ColorBlack Tile Insert Grate. Shower Drain 304SS Material: Linear Drain Black is made of high quality 304 stainless steel,the special production technology to prevent corrosion and rust.