| Features | Automatic Motion Tracking, Energy Saving, Instant Alert, Motion/PIR Activated, Multiple Language Support, Night Vision, Plug in |
|---|---|
| Location | Indoor Only |
| MPN | SU-N96PBK200-OP |
| Storage Capacity | 2TB |
| Smart Home Compatibility | universal |
| Surveillance Technology | IP/Network |
| Number of Channels | 16 |
| Power Source | Wall Plug-In |
| Model | SU-N98PBD200-OP |
| Maximum Resolution | 4K (3860 x 2160) |
| Compatible Brand | SANNCE |
| Connectivity | Wired |
| Power | Low power consumption |
| Brand | SANNCE |
| Smart Home Protocol | Infrared |
| Type | Video Recorder |
| Items Included | Alarm, Remote Control, Receiver |
| Colour Mode | Colour Day, B&W Night |
| Voltage | 48 V |
| Operating Sound Rating | Quiet |
| Number of Zones | 16 |
| IP Video Input | 16CH POE |
| Video Output | HDMI Up to 4K |
| Audio Output | Support |
| Max Recording Resolution | Up to 8M(3860x2160) |
| Max Playback Resolution | Up to 8M(3860x2160) |
| Max Playback Channel | 4CH |
| Max Playback Capacity | 4CH 3MP/2CH 5MP/1CH 8MP |
| Color | Black |
Check the listing for details. SANNCE 4K 16CH POE NVR Security Video Recorder For Camera System IP Network 2TB. Color: Black, Condition: New. Listed at 176.79 USD. Just refer to your preference and set up your own security system. This NVR supports 1 channel's playback at 8MP clarity, 2 CH at 5MP, and 4 CH at 3MP. No need to leave your original cams in the corner, but it saves you extra expense.