| Styles | Kuromi |
|---|---|
| Bezel Color | Multicolor |
| Closure | Buckle |
| Year Manufactured | 2020-Now |
| Band/Strap | One-Piece Strap |
| Case Thickness | 15 mm |
| Handedness | Right |
| Case Color | Pink |
| Department | Unisex Adults |
| Caseback | Solid |
| Bezel Type | Smooth |
| Watch Shape | Square |
| Style | Cartoon |
| Features | Luminous Hands, Scratch-Resistant, Waterproof, Luminous band |
| Case Size | 43 mm |
| Case Material | Rubber |
| Handmade | No |
| Movement | Quartz |
| Water Resistance | 30 m (3 ATM) |
| Brand | FLATAC |
| Type | Wristwatch |
| Band Color | Multicolor |
| Customized | No |
| Band Material | Rubber |
| Dial Color | Multicolor |
| With Original Box/Packaging | Yes |
| Country/Region of Manufacture | China |
Check the listing for details. Sanrio Silicon Square Dial Quartz Watch. Condition: New with box and papers. Listed at 18.90 USD.