| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Energy Star | 10 Stars |
| EC Range | A+++ - G |
| Power Consumption | 18 W |
| Power Source | Corded Electric |
| MPN | 01-04-003-014501 |
| Year Manufactured | 2021 |
| Item Length | 10 in |
| Control Style | Rotary Knob |
| Sensor Type | Motion |
| Item Height | 5 in |
| Item Width | 6 in |
| Number of Settings | 4 |
| Color | White |
| Brand | Sansi |
| Mounting | Ceiling Mounted |
| Bulb Life Hours | 25,000-29,000 Hours |
| Light Color | White |
| LED Chip Code | 2835 |
| Lumens | 6000 lm |
| Voltage | 120 V |
| Features | Energy Efficient |
| Finish | Smooth |
| Lighting Technology | LED |
| Required Tools | Screwdriver |
| Material | Plastic |
| Installation Area | Outdoor |
| Number of Lights | 1 |
| Type | Flood Light |
| IP Rating | IP65 |
| Item Weight | 2.5 lb |
Check the listing for details. SANSI LED Security Light Dusk to Dawn Home Motion Sensor Flood Light - parts. Color: White, Condition: New. Listed at 8.99 USD.