| Antique | No |
|---|---|
| Occasion | Christmas |
| Size | Medium |
| Year Manufactured | 2024 |
| Item Length | 3 in |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Adult |
| Unit Type | Unit |
| Original/Licensed Reproduction | Licensed Reproduction |
| Item Height | 14 in |
| Style | Novelty |
| Features | Decorative, Hand Painted |
| Production Style | Assembly |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Items | 1 |
| Handmade | No |
| Item Width | 4 in |
| Pattern | Solid |
| Character | Nutcracker |
| Color | Maroon |
| Material | Faux Fur, Polyester, Wood |
| Recipient | Anyone |
| Set Includes | Banner |
| Age Level | Over 18 Years |
| Franchise | Santa's Workshop |
| Subject | Texas A&M Aggies |
| Brand | Santa's Workshop |
| Type | Nutcracker |
| Collection | Santa's Workshop |
| Theme | Christmas |
| Time Period Manufactured | 2020-Now |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 1.5 lb |
| Product Line | Santa's Workshop |
| UPC | 661565019779 |
Check the listing for details. Santa's Workshop 14" Texas A&M Aggie Bugler With Banner Nutcracker NIB. Color: Maroon, Condition: New. Listed at 44.95 USD.