| Cable Length | 2.5m |
|---|---|
| Component | Standard Car Accessories |
| intensite de courant | 400a |
| Product Type | Jump Leads |
| Length de cable | 2,5 m |
| Package | No |
| Numero de piece manufacturer | 10616120 |
| Voltage | 12v |
| Manufacturer Part Number | IT 10616120 |
| Measuring Unit | Unit |
| Article Number | 10616120 |
| Amperage Rating | 400a |
| Manufacturer number | 61108 |
| Brand | CarCommerce |
| Colour | Red / Black |
| Modified Article | No |
| Country of Origin | Poland |
| EAN | 5907476611080 |
| Standard Car Accessories | Jump Leads |
| Cable Strength | 9mm outside |
| Number of Units | 1 |
Check the listing for details. Starter Cables 400A Jump Start Cables Battery Cables 2.5M Long Car. Color: Red / Black, Condition: New, Made in Poland. Listed at 238.95 USD. Starter cable 400A jumper cable jumper cable battery cable 2.5m long car. Amperage 400A. Standard Car Accessories Jumper Cable Assembly Standard Car Accessories. Color red / black.