| Conditions & Options | 000,4DR,2.5,AT |
|---|---|
| Genuine OEM | Yes |
| Interchange Part Number | 604-58898 |
| Designation | Used |
| PartNumber | 604 |
| Mileage | 93000 |
| Model | ROGUENEW |
| Make | NISSAN |
| Year | 2015 |
| Stock # | 1RL014 |
| DescriptionPartCondition | Used Starter Only |
| Brand | NISSAN |
| MPN | 233003TA0ARE, 233003TA0A, 233003TA0C, 233003TA0ARE |
| Manufacturer Part Number | 233003TA0ARE, 233003TA0A, 233003TA0C, 233003TA0ARE |
| Inventory ID | 104942952 |
| VIN # | 5N1AT2MV9FC827267 |
| Donor VIN | 5N1AT2MV9FC827267 |
| Manufacturer Warranty | Unspecified Length |
| OE/OEM Part Number | 233003TA0ARE, 233003TA0A, 233003TA0C, 233003TA0ARE |
Check the listing for details. Starter Motor Fits 14-20 ROGUE 104942952. Condition: Used. Listed at 62.19 USD. ROGUE 14 VIN 5 (1st digit, USA built). ROGUE 15 VIN 5 (1st digit, USA built), from 11/01/14. ROGUE 15 VIN 5 (1st digit, USA built), thru 10/31/14. ROGUE 15 VIN K (1st digit, Korea built), from 01/01/15.