| Type | Starter Relay |
|---|---|
| Interchange Part Number | 25230-7990A 25230-7990B |
| OE/OEM Part Number | 252307990A, 252307990B, 25230-7990A 25230-7990B |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Country of Origin | Japan |
| Performance Part | No |
| Brand | Standard Motor Products |
| Voltage | 12 V |
| Manufacturer Part Number | RY1964 |
Check the listing for details. Starter Relay Standard RY1964. Condition: New other (see details), Made in Japan. Listed at 15.99 USD. STANDARD PART NUMBER : RY1964. OTHER INFO :NEW TAKEN OF PART ( FOR COMPLETE RELAY BOX ). ON SALE IS A NEW OUT THE BOX OE PART. THE IS IN GOOD WORKING CONDITIONS THE ITEM IS IN ITS ORIGINAL. AS SHOWN IN THE PICTURES.